При вирощуванні часнику, слід пам’ятати основні принципи, від яких залежить врожайність: якісний насіннєвий матеріал, правильно підготовлений ґрунт, схема посадки, строки посадки, захист від бур’янів і хвороб, полив, підживлення, а також мульчування та видалення стрілок – на що потрібно звернути особливу увагу, так як ці заходи допоможуть підвищити врожайність часнику більш ніж на 30%

Мульчування

Процедура мульчування вважається необхідним етапом культивування після посадки озимого часнику. Восени, в самому кінці сезону, грунт покривають сухим листям, сіном, перепрілою тирсою, торфом, або іншими доступними мульчуючими матеріалами. Товщина шару повинна бути не менше 2-3 см.

Позитивний вплив мульчування пояснюється комплексним впливом на грунт, що включає:

  • перешкоджання випаровуванню вологи;
  • створення несприятливих умов для росту бур’янів і, відповідно, зникає необхідність обробки гербіцидами;
  • підтримання процесу терморегуляції в верхньому рівні грунту, захист насіннєвого матеріалу від замерзання;
  • нормалізацію мікробіологічних процесів в родючому шарі;
  • запобігання формуванню твердої кірки на поверхні грунту

Внаслідок покриття поля мульчею після посадки озимого часнику можна очікувати підвищення показників врожайності ділянки на 20-30% при низькому вмісті гербіцидів в продукті.

Видалення стрілок як метод боротьби за урожай

Необхідним етапом вирощування озимих стрілкуючих сортів є обрізка квітконосів, які можуть тягнути на себе вологу і корисні речовини, які необхідні для успішного розвитку цибулин. Своєчасне проведення цієї процедури дозволить підвищити продуктивність на 25-30% і поліпшити якість продукції.

При видаленні стрілок потрібно подбати про збереження верхнього листя. Щоб забезпечити захист рослин від механічних пошкоджень, видалення стрілок на невеликих ділянках проводять вручну, а на великих полях – за допомогою спеціально обладнаних косарок.

На посівах, відведених під вирощування насіння, стрілки зберігають. Дозрілі квітконоси збирають і просушують. Шляхом обмолочування отримують повітряні цибулини, які після сортування можна використовувати в цілях підвищення якості насіннєвого матеріалу.